Klepsydra jest informacją o pogrzebie i zmarłej osobie w formie papierowej do rozwieszenia. Zawiera te same informacje co nekrolog, czyli imię i nazwisko osoby zmarłej, jej wiek, miejsce datę i godzinę uroczystości pogrzebowej i pochówku. Opcjonalnie może zawierać wzmiankę kim był zmarły oraz o okolicznościach śmierci.

przykładowa klepsydra

Klepsydry w Warszawie rozwieszamy na zlecenie rodziny zmarłego, w miejscach do tego wyznaczonych. Standardowo rozwieszamy klepsydry przy cmentarzu i kościele gdzie będzie sprawowana Msza Święta, a na życzenie klientów także w miejscach gdzie zmarły mieszkał czy był znany - na przykład w miejscu pracy.

przeczytaj więcej o nekrologach

Nekrolog w gazecie

Nekrolog w prasie jest używany jako forma informacji o śmierci osoby oraz o czasie i miejscu pogrzebu i uroczystości pogrzebowych. Czasem zawiera informację o okolicznościach śmierci i może zawierać wzmiankę o tym kim była osoba zmarła.

Pomagamy naszym klientom w zredagowaniu treści nekrologu, także niestandardowej, tak by spełniał wymogi wydawnictw.

Współpracujemy z warszawskimi gazetami codziennymi, w których nekrologi publikowane są najczęściej (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Nasz Dziennik). Możemy także nadać nekrolog do gazet poza Warszawą, do wydań dzienników ogólnopolskich, a także do wydawnictw branżowych.

W ramach współpracy z wydawnictwami otrzymujemy rabat od nekrologów publikowanych za pośrednictwem naszego zakładu pogrzebowego.

 

Nekrolog w internecie

Proponujemy Państwu także umieszczenie nekrologów w specjalnym serwisie internetowym kupamieci.pl. Jest to forma przekazania informacji o największym zasięgu ponieważ można z niej korzystać na całym świecie.

Oprócz podstawowej funkcji informacji o miejscu i czasie pochówku oraz o okolicznościach śmierci można stronę potraktować jako „miejsce pamięci” o zmarłym. Można więc na niej umieścić wspomnienie, zdjęcia, filmy o osobie zmarłej oraz złożyć kondolencję i zapalić wirtualny znicz.

Za pomocą serwisu kupamieci.pl można także poinformować znajomych osoby zmarłej z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

 

przeczytaj więcej o klepsydrach